S podnikáním pomůže investorům v Zóně Holešov Technologický park Progress i projekty kraje

Jsf Abb (c)_0120459.JPG


Zlínský kraj má jedny z nejlepších absolventů, jen ti však k úspěšnému podnikání nestačí. Investoři musí mít oporu ve spolehlivém partnerovi, který jim pomůže ve všech fázích podnikání. Tím je nejen Technologický park Progress v Zóně Holešov, ale i samotný Zlínský kraj a jeho projekty.


Technologický park Progress je umístěn v centru Strategické průmyslové zóny Holešov. V areálu jsou výrobní haly, laboratoře, kancelářské a školicí prostory a zázemí služeb pro podnikatele v Průmyslové zóně. Jeho služeb mohou využít inovativní a začínající firmy, které hledají podporu a kvalitní zázemí pro realizaci svých projektů.


Jedna z dalších zajímavých možností, jak nastartovat podnikání, se investorům vstupujícím do Strategické průmyslové zóny Holešov naskýtá ve formě akcelerátoru Můj první milion, za kterým stojí zlínské Technologické inovační centrum. Know-how zde vysokoškolákům, středoškolákům, ale i lidem z široké veřejnosti předají zkušení odborníci, na výherce navíc čeká zajímavé finanční ohodnocení. Registrovat se lze až do 14. února 2023 na webových stránkách www.mujprvnimilion.cz.


Pro firmy je mnohdy obtížné také to, kde seženou kvalitní zaměstnance. Např. nezaměstnanost mezi studenty UTB ve Zlíně je dle aktuálních statistik poměrně nízká. Mnoho z absolventů najde práci ještě při studiu, firmy se o ně mnohdy doslova „perou“.


„Nadějné studenty lze zapojit do výzkumu, vývoje a získat tak nový pohled na jakoukoli problematiku, kterou daná firma právě řeší. Možností, jak si „zajistit“ dostatek kvalitních absolventů, je nabídnout jim odborné praxe a stáže. Studenti mohou pro firmy zpracovat návrhy na různá vylepšení, a to například formou závěrečné práce,“ uvedla Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti.


Dalším významným zdrojem potenciálních zaměstnanců mohou být různé veletrhy práce a vzdělávání. Poslední z nich se např. konal 2. listopadu ve zlínském Kongresovém centru.