Firmy vstupující do Strategické průmyslové zóny mohou být pro Holešov příležitostí k růstu

Jsf Abb (c)_0120502.JPG


S tím, jak se bude ve Strategické průmyslové zóně Holešov postupně rozrůstat nová výstavba vstupujících firem, se budou rovněž rozvíjet také samotné možnosti města Holešov a nejbližšího okolí. Vstupující firmy jsou tak pro město zásadní příležitostí k růstu.

 

Nové pracovní příležitosti, které vstupující firmy zabezpečují, rozvíjí i další navazující služby v oblasti volnočasových aktivit, vzdělávání, zdravotnictví, ale i veřejné dopravy. Na zvýšeném zájmu investorů o výstavbu ve Strategické průmyslové zóně Holešov má podíl také nový stavební zákon, díky kterému mohou investoři budovat své záměry za mnohem kratší dobu. Administrativa, která byla se starší verzí zákona spojena, bude nyní značně redukována.

 

„Výhodou nové podoby stavebního zákona je především značné urychlení výstavby, investoři tak budou moci již do 375 dní vědět, zda se do stavby pustit, či nikoli. Pro nově vstupující firmy to znamená především úsporu času a financí, které mohou spíše vynaložit na rozvoj svého podnikání, nikoli na byrokracii. Naskýtá se jim tak ideální příležitost k rozvoji či započetí jejich podnikání a Strategická průmyslová zóna Holešov je jim v tomto ohledu plně k dispozici,“ doplnila Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva.

 

Nový stavební zákon podpoří výstavbu nejen na Kroměřížsku, zvláště pak ve Strategické průmyslové zóně Holešov, ale také v rámci celého Česka, které se stane více konkurenční vzhledem k ostatním státům Evropy i světa.