Rok 2022 byl pro holešovskou průmyslovou zónu nebývale úspěšný

4.JPG


Již několik měsíců se nacházíme v roce 2023, který pro nás bude bezesporu dalším důležitým obdobím. Rádi bychom se však ještě vrátili k roku předešlému, shrnuli naše úspěchy a celkově situaci ve Strategické průmyslové zóně Holešov.

Na přelomu roku 2021 a 2022 přivítala Zóna Holešov dva nové investory – VAPOL CZ a Plastix Trade. Ti obsadili plochu o velikosti 2,5 ha, investice vyšly na zhruba 150 milionů korun. O chvíli později, na jaře roku 2022, vstoupili do holešovské zóny dva další noví investoři – Baby Group a fgFORTE. Každý z nich zvolil plochu o přibližné výměře 1 ha.

Vedení společnosti Industry Servis ZK se také v minulém roce rozhodlo pro využití nového vizuálního stylu, který bude postupně aplikován v rámci Zóny Holešov. Cílem této změny bylo zejména sjednocení designu Zóny, díky čemuž bude působit uceleně a harmonicky. Mimo to mají tyto změny sdělit, že jsou Zóna Holešov i Zlínský kraj připraveny na nové, nejen investiční, příležitosti.

Na podzim roku 2022 došlo ke značnému rozšiřování vnitřní infrastruktury, které tak reagovalo na vysokou poptávku ze strany investorů o pozemky. K úpravám došlo hlavně ve východní části „U lesíka“: proběhla zde dostavba vodovodu, plynovodu, splaškové a dešťové kanalizace.

Nejen vedením Zóny, ale i samotnými investory jsou také pozitivně vnímány pokračující práce na úseku dálnice D49 Hulín-Fryšták. Hotovo by mělo být na Vánoce roku 2024. Jedním z benefitů nové dálnice D49 bude pro investory zejména dokonalé spojení s okolním světem.

Poslední velkou akcí, která je motivací do dalšího počínání, bylo slavnostní zahájení provozu společnosti VAPOL CZ na přelomu let 2022 a 2023. Díky modernímu kompletačnímu centru a svým technologiím zvládne nyní firma bez problému odbavit až 10 000 zásilek měsíčně.

I přesto, že jsme stále byli svědky přetrvávající pandemie COVID-19, se nám podařilo dodržovat své závazky a být investorům stabilním partnerem, na kterého se mohou spolehnout.

„Těší mě všechny úspěchy, kterých jsme v minulém roce dosáhli. Pro vedení Zóny, kraje, ale i samotné investory to bylo, troufám si říct, náročné období. Se vším jsme se ale, i přes komplikace, vypořádali. Stále je však mnoho práce před námi,“ uvedla Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti.


2-min.JPG