Práce na úseku dálnice D49 Hulín-Fryšták úspěšně pokračují

6. 9. 2023

2.jpeg


Výstavba dálnice D49 má za cíl nejen ulehčit místní dopravě, ale také pozvednout ekonomiku celého Zlínského kraje. Z výstavby dálnice D49 budou v rámci Strategické průmyslové zóny Holešov těžit zejména současní i vstupující investoři. Nabídne jim totiž zcela nové logistické možnosti, na které se dlouhodobě čekalo.

Stavba se aktuálně nepotýká s žádnými problémy či výraznějším zdržením. V uplynulých měsících například probíhala betonáž mostu SO 233 na polní cestě Horní Lapač – Žeranovice přes R49, za kterou stojí společnost STRABAG a.s. Postupně však dochází k úpravám i u dalších úseků dálnice. Ta by měla být hotova do konce roku 2024.

Videa z probíhajících prací si lze prohlédnout v odkazech níže:

https://bit.ly/3ZjATM5 (betonáž mostu)

https://bit.ly/47YNfgp (dálnice D49, červenec 2023)

https://bit.ly/3PpaZD5 (dálnice D49, srpen 2023)

„Dálnice D49 je pro vedení Zóny Holešov i vstupující investory důležitou stavbou. Věřím, že i díky ní bude Zóna do budoucna první volbou, kde začít či rozšířit podnikání. Pro investory je bezchybné napojení na dálniční a železniční síť naprosto klíčové. V tomto ohledu tedy bude D49 hrát zásadní roli a investorům poskytne jedinečnou konkurenční výhodu,“ uvedl Radovan Macháček, předseda představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti.

Zpět na Aktuality