průmyslová zóna Holešov
českyenglish chinese russian deutsch
Aktuality |O zóně |O firmě |Investiční projekty |TP progress |Fotogalerie |Odkazy |Kontakty |Východní Morava |Přihlásit se
průmyslová zóna Holešov  průmyslová zóna Holešov  průmyslová zóna Holešov

Aktuality

technologický park progress
banner

Holešovská zóna zvítězila v prestižní soutěži Podnikatelská nemovitost roku

Praha, Holešov – Jako nejúspěšnější průmyslovou zónu. Tak vidí projekt u Holešova porotci prestižní ankety Podnikatelská nemovitost roku 2010, kterou tradičně pořádá vládní agentura CzechInvest. Zástupci Strategické průmyslové zóny Holešov v loňském roce úspěšně uzavřeli jednání s šesticí významných investorů, kteří deklarovali svůj zájem o investici podpisem smlouvy se Zlínským krajem. Slavnostní vyhlášení za účasti zástupců vlády se uskutečnilo 1. listopadu v Praze. Do soutěže se přihlásilo několik stovek projektů.  

Soutěžní investiční projekty posuzovala komise odborníků z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, sdružení pro zahraniční investice AFI a agentury CzechInvest. Posuzovány byly jak realizované investice, tak i ty připravované. Tímto přístupem jsou zohledněny skutečnosti, že příprava konkrétní investice může být i několik let a strategické zóny jsou dlouhodobě orientované projekty.
Cenu pro Zóna roku 2010 převzal na slavnostním vyhlášení statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš. „Je to pro nás potvrzení toho, že záměr kraje na vybudování strategické rozvojové plochy byl správným krokem. Zájem investorů o holešovskou zónu je ve srovnání s jinými areály v České republice evidentně nadstandardní. A to navíc v kontextu vleklé hospodářské krize,“ poznamenal Lukáš.
Strategická průmyslová zóna Holešov navíc ve srovnání s jinými projekty disponuje komplexní nabídkou ploch pro podnikání. Kromě pozemků od 0,5 do 100 hektarů mohou podnikatelé využít také nájemní prostory. „Ty se nacházejí v dokončovaném komplexu budov Technologického parku Progress v centru zóny. Určeny jsou pro výrazně inovačně zaměřené podnikatelské záměry, případně pro zcela začínající podnikatele,“ vysvětlil manažer zóny Jakub Černoch.
 
Souvislosti
Strategická průmyslová zóna Holešov má od konce roku 2009 zcela dokončenou základní infrastrukturu. Ta byla realizována tak, aby respektovala přísné limity pro zvýšenou ochranu životního prostředí. Od loňského roku byla dotažena do konce jednání s již celkem 11 vážnými zájemci o investování a mohla proto s nimi být podepsána Deklarace o porozumění.
 
Popis fotografie
Statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš převzal nejvyšší ocenění v anketě Podnikatelská nemovitost roku 2010. Slavnostní vyhlášení se konalo 1. listopadu v Ekotechnickém muzeu. 

 
Další informace
Ing. Jakub Černoch
Industry Servis ZK, a.s.
 místopředseda představenstva
739 587 646
2.11.2011

  zpět   
© 2008 - 2010 - Všechna práva vyhrazena