průmyslová zóna Holešov
českyenglish chinese russian deutsch
Aktuality |O zóně |O firmě |Investiční projekty |TP progress |Fotogalerie |Odkazy |Kontakty |Východní Morava |Přihlásit se
průmyslová zóna Holešov  průmyslová zóna Holešov  průmyslová zóna Holešov

O zóně

dopravní dostupnost

technologický park progress
banner

Dopravní dostupnost

Strategická průmyslová zóna Holešov disponuje kvalitním přístupem na okolní silniční síť, které je řešeno prostřednictvím tří komunikací - východní, západní a severní. U Hulína, jen 6,5 kilometru od zóny, se nachází významná dálniční křižovatka D1 a R55. Jejím prostřednictvím tak je zajištěno napojení na evropské dopravní koridory sítě TEN. Připravuje se i výstavba komunikace R49, která zabezpečí přímou vazbu zóny na dálniční síť. Tuto investici z velké části zřejmě uhradí ze svých zdrojů Evropská unie.
Dostupnost mezinárodních železničních koridorů zajišťuje vlečka odbočující z tratě Valašské Meziříčí - Kojetín v mezistaničním úseku Holešov - Třebětice. Tato trať v nedalekém Hulíně ústí na tranzitní železniční koridory. V dosahu je i několik mezinárodních letišť. Díky tomu lze holešovskou zónu vnímat z pohledu investora jako ideální místo pro obsluhu celého trhu Evropské unie.

   

  
Podrobnější informace
Lokalita pro Strategickou průmyslovou zónu Holešov byla vybírána i s ohledem na snadnou dosažitelnost dálničních komunikací a koridorových železničních tratí.
  
Dálniční síť
D1     Praha (D5 – Norimberk, D8 – Drážďany) – Brno (Rakousko) – Ostrava (Polsko)
R55   Olomouc – Břeclav (D2 – Slovensko)
R49   Hulín – česko-slovenská hranice 
  
Letiště
Strategická průmyslová zóna Holešov je velmi dobře dostupná také z letišť. Do hodiny jízdy autem jsou dostupná hned letiště Přerov-Bochoř, Kunovice, Brno-Tuřany a Ostrava-Mošnov. V dosahu
jsou také letiště v Praze, Vídni a Bratislavě.   
CZ Kunovice (LKKU). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40 minut
CZ Brno-Tuřany (LKTB) . . . . . . . . . . . . . . . . . 45 minut
CZ Ostrava-Mošnov (LKMT) . . . . . . . . . . . . . . 60 minut
CZ Praha-Ruzyně (LKPR).  . . . . . . . . . . . . . . . 150 minut 
A Vídeň .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .200 km
SK Bratislava. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 170 km
  
Železnice
Zóna Holešov je jako jediná rozvojová plocha tohoto typu v Česku napojena na železnici. Přímo do areálu je dovedena vlečka odbočující z trati Valašské Meziříčí – Kojetín. Tato trať se v Hulíně kříží s tratí 330. Ta je součástí 2. tranzitního koridoru a zařazena do sítě TERFN.

16.5.2008
© 2008 - 2010 - Všechna práva vyhrazena